Odpouštění a pohled z praxe

Dnes se podíváme na téma „odpouštění“, a jak to TEĎ vnímám já.

Postupně jsem si procházela různými technikami a vehementně používala odpuštění, sobě, všem a všemu, co se dalo, stalo… A pořád jsem odpouštěla a čistila. Už ani nevím komu všem jsem odpouštěla, co a proč (zřejmě jsem to dělala dobře). A tak to dnes vnímám naprosto jinak…

Otázka dnes zní: Je vůbec potřeba odpouštět?

Odpověď je jasná a čistá: Není! Přesto je odpouštění jedním stupněm transformace a někomu může pomoci. Člověk tak přijme sám sebe a své ne-dokonalosti. 

Proč není potřeba odpouštět, a jak k tomu dospět?

V našich životech se dějí věci, lidé jsou kolem nás a každý nějak reagujeme na osoby, věci i situace. Naše reakce vypovídají o tom, jak jsme sladění s tím, co chceme, se svým Zdrojem. Stejně jako Ty, tak i druzí lidé reagují v dané situaci tak, jak to umí nebo, jak se cítí (a když to není příjemné, tak to dají mnohdy nevědomě – nechtěně vědět okolí). Myslím, že se to určitě stalo i Tobě. Není nic, co bys konkrétně neměla na daném člověku rád, a přesto jsi se k němu zachovala tak, jak jsi nechtěla. Když se to stane naopak, může se Ti zdát, že daný člověk má něco proti Tobě, a v tom momentě už si zakládáš na svou vlastní disharmonii.

“S uvědoměním, že druzí lidé se chovají tak, jak se chovají, protože se necítí dobře a nic to nemá společného s Tebou (pokud ano, je to stále problém toho druhého člověka), Ti bude jasné, že není potřeba odpuštění. Začneš vnímat osoby ve svém okolí jinak. Budeš to brát neutrálně a veškeré potřeby řešení „něčeho/ničeho“ pominou. Zvnitřníš si pocit, že je vlastně všechno dobré a v momentě, kdy se daný člověk zklidní můžeš se s ním v pořádku domluvit a ani si odpouštět nemusíte (protože není co).”

Každý může mít špatnou náladu a špatné pocity. Může se stát, že v daný moment se v takovém stavu s někým potkáš… Zkus se zastavit a říct si, jestli stojí za to s ním něco řešit a něco si brát k srdci. Nebo ho vidět jako v pořádku, spokojeného a počkat na komunikaci za pár hodin či dní. Rozhodnutí je na Tobě. Jen odpouštění není již více potřeba, protože to v sobě  nemusíš vůbec „nosit“, a druhý člověk je naprosto v pořádku…stejně jako Ty.

V praxi se mi stává, že toto téma mají lidé srovnané a neodpouštějí, protože neví proč. Už mají srovnané to, že se se něco stalo, někdo se zachoval tak, jak se zachoval a oni zareagovali podle situace. A to je všechno v nejlepším pořádku. Jsou jiné pocity, které je třeba pustit… Na pouštění emocí, bloků, a různých dalších pocitů je skvělá technika Faster EFT. Ťukej na určité body na svém těle a ciť se lépe.

Zákon Přitažlivosti

Radka Grace Pastyříková

Průvodce vědomým tvořením. Provázím na cestě k vědomému tvoření života v souladu se Zákonem Přitažlivosti. Osvojila jsem si moudrost Zákona Přitažlivosti, kterou s Tebou sdílím v tvůrčím sešitě „7 klíčů k vědomé tvorbě vlastního života“. Uvědomila jsem si proces zhmotňování. Měla jsem TOUHU, věděla jsem PROČ to CHCI, cítila jsem to a UMOŽNILA JSEM, ať se to stane.

Komentáře